MENÜ

BİLGİLEN
DİRME

BİLGİLENDİRMELER
 • Isı Pay ölçer
 • Kalorimetre
 • Yazılımlar
 • Tasarruf Yöntemleri
 • Enerji Kimlik Belgesi
 • Ultrasonik Kalorimetre
 • Apartman Ve Site Yönetim Programı
 • Sayaç Okuma Firması
 • Kalorimetre Faturalandırma Program özellikleri

  Kalorimetre Faturalandırma Programı


  Kalorimetre Faturalandırma Programı

   

  Tüm marka Kalorimetre cihazların faturalandırma programını Bulut Enerjide.

  Bulu Enerji firmasının geliştirmiş olduğu Rf li sayaçların okunabilmesi için gerekli olan yazılım ve receiver ile sektörde kullanılmakta olan birçok sayacı okuyabilmektesiniz. Bu sayede firmanıza her bir marka kalorimetre ve ısıpay ölçer cihazların okunabilmesi için ayrı ayrı program ve receiver alıp yüksek maliyetler ödemekten kurtulmaktasınız.

   

  FATURALANDIRMA PROĞRAMI ÖZELLİKLERİ

   

  WEB DESTEKLİ BİR PROGRAMDIR

  Bu sayede tüm veriler tek bir server da saklanmakta günlük belirli periyotlarda yedeklemeleri yapılmaktadır. Yapılan yedeklemeler başka bir serverda ayrıyeten yedeği alınmaktadır

  SMS UYGULAMASI  

  Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için fatura tutarını ve son ödeme tarihini sms yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

   

  E-MAİL UYGULAMASI    

  Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için fatura tutarını ve son ödeme tarihini MAİL yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

   

  TELEFON UYGULAMALARI              

  Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için İos ve Android telefon uygulamaları mevcuttur. Daireye özel abone nosu ve şifresi ile giriş yapıp faturalarını sürekli olarak takip edebilmektedirler.

  KREDİ KARTI İLE ÖDEME İMKANI

  Kişiler uygulamalardan girip borçlarını inceleyebilir, Borçlarını tüm kredi kartlarına 12 taksit ile ödeme imkanı sunulmaktadır

  SANAL SANATRAL

  Üyelerin borç bilgilendirmeler robot arama ile site sakinlerine bilgilendirmeler yapılmaktadır

  RAPORLAMA ÖZELLİĞİ

  Yapılan fatura basımları ile ilgili geçmiş dönem endeksler, bina ortalama kullanım oranları, dairedeki odaların ortalama kullanımlarını, cezaya giren daireleri, ve şimdiye kadar ki basılmış bütün faturaların takibini sistem üzerinden yapılabilmektedir.

   

  Aklınıza gelecek incelemelerinizi yapabilir şikayeti olan daire sahibinin bu özelliklerle faturasını inceleyip bilgilendirme yapabilirsiniz.

  Geçmişe yönelik bütün endeksleriniz ve faturalarınız sistemde kayıtlı olup sürekli takip etme imkanınız bulunmaktadır.

  Sitede takılı kalorimetre cihazlarını aylara göre raporlama yapabilecek, şikayeti olan daire cihazlarını kendi  inceleyip yorumlarını yapabilecektir.

   

  CEZA UYGULAMASI

  Binalardaki en büyük sorunlardan biriside petekleri tamamen kapatıp fatura tutarlarını düşürmeye çalışmalarıdır. Kapatılan vanalardan dolayı alt, üst veya yan dairesi ısınabilmek için daha çok bedel harcamakta veya ısınma ile ilgili sorunlar yaşamaktadır. Site yönetimi veya firmalar olarak o dairenin içine girip kaç derece ısınmayı sağladığı kontrol edilememektedir

  Daire sıcaklığının Kanun gereği 15°C altına düşürülmemesi gereklidir. Petek kapatan veya oda sıcaklığı 15°C altına düşen daireler için tık tuşla ceza uygulaması yapabilir ve daireler arası eşitsizliği ortadan kaldırabilirsiniz.

  Yapmış olduğumuz uygulama ile binanın 15 derece sıcaklığı kendi ısıtıcı cihazı ile sağlaması gereken tüketim değerini hesaplayıp o değerin ne kadar altında kaldı ise o bedeli ödemesi sağlanmaktadır

   

  ONLİNE İŞLEMLER

  Site sakinlerine verilen bireysel şifre ile herkes kendi dairesi ile ilgili güncel ve geçmiş dönem faturalarını takip edebileceği özel bir sayfadır. Ayrıca bu sayfa ile servis taleplerini telefon açmadan iletebilecekleri portal uygulaması mevcuttur.

  PROGRAM EĞİTİMİ         

  Site yönetimine verilen Bulut enerji faturalandırma programı ile ilgili eğitimler firma yetkililerince verilerek  programın sorunsuz kullanması sağlanır.

  BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

  Isı Paylaşım Sistemi ile ilgili site yönetiminin ayarladığı toplantıya, firma mühendislerinin katılımı ile cihaz kullanımları hakkında bilgilendirme hizmetleri verilmektedir. Bu yapılan hizmetle daha bilinçli bir kullanıcı kitlesi oluşturmak bu doğrultuda bina yakıtlarında tasarrufları daha yüksek oranlara çıkarma amaçlanır.

  MÜŞTERİ HİZMETLERİ      

  Program kullanımı ile ilgili veya fatura basımında yaşanan sıkıntılar ile ilgili 0850 441 42 66 numaralı hattan anında destek alınabilmektedir.

  DUYURULAR 

  Siteme kayıtlı olan dairelerin telefonlara ve mail adreslerine sistem ile ilgili bilgilendirmeler, yönetimin duyurularını anında iletme, fatura tutarları bilgilendirme veya arıza bildirimleri ile ilgili duyuruların yapılması

  GÜNCELLEME  

   

  Bulut enerji faturalandırma programının kullanılması durumunda bakanlığın yapmış olduğu güncellemelerde veya firmamızın yapmış olduğu iyileştirme güncellemelerinden otomatik olarak yararlanılmış olacaktır

  Siemens Kalorimetre

  Alarko Kalorimetre

  qundis Kalorimetre

  Techem Kalorimetre

  Hermes Kalorimetre

  Adunos Kalorimetre

  Teksan Kalorimetre

  Tebaş Kalorimetre

  goldtherm Kalorimetre

  Seres Kalorimetre

  Calmet Kalorimetre

  Polimeter Kalorimetre

  markalarını okuma ve fatulalandırma programı.