BİLGİLENDİRME
FATURALANDIRMA PROGRAMI

FATURALANDIRMA PROGRAMI

Site Yöneticileri bundan sonra dışa bağımlı olmadan faturalandırma işlemlerini kendileri yapabilmesi için Mavi Enerji Firması olarak yazılımlarımızı güncellemiş bulunmaktayız.
Dışarıdan aldığınız hizmetlerde firmanın fatura teslim etme süresi 5 iş günüdür.Gaz dağıtım firmasının tahsilat için vermiş olduğu 6 gün,site yönetimlerin en büyük sıkıntılarındandır. Kendi yapacağınız faturalandırma hizmetiyle bekleme gereğiniz kalmamış  ve hızlı şekilde site sakinlerinden tahsilatınızı yapabileceksiniz.
Isi payölçer ,Kalorimetre ve sıcak su sayacı olan binalarda cihazların faturalandırmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Sabit bir bilgisayar gereksimi olmadan Mavi Enerji web sitesi üzerinden site yönetimine lisanslama yapılarak kendi kullanıcı adı şifresiyle internetin bulunduğu her yerde faturalandırma işlemlerini gerçekleştirilebilmektedir.

Mavi Enerji Faturalandırma Programın Yararları;

*Geçmişe yönelik bütün endeksleriniz ve faturalarınız sistemde kayıtlı olup sürekli takip etme imkanınız bulunacaktır.

*Sitede takılı kalorimetre cihazlarını aylara göre raporlama yapabilecek, şikayeti olan dairelerin cihazlarını kendiniz inceleyip yorumlarını yapabileceksiniz.

*Site yönetici isterse faturaları oluşturduktan sonra daire sahiplerine faturalarını mail atma imkanı bulunmaktadır.
*İstenmesi durumunda her daire sahibine siteme giriş için kullanıcı adı ve şifre tanımlayarak faturalarını sistem üzerinden sürekli takip edebilmektedirler.

CEZA UYGULAMASI

Daire sıcaklığının Kanun gereği  15°C altına düşürülmemesi gereklidir. Petek kapatan veya oda sıcaklığı 15°C altına düşen daireler için tık tuşla ceza uygulaması yapabilir ve daireler arası eşitsizliği ortadan kaldırabilirsiniz.

Daire sahiplerin az fatura ödemek için  peteklerin veya kollektörleri kapatarak oda sıcaklığının 15°C derece altına düşürmeleri, sadece oturdukları odalarındaki petekleri açmaları veya dairenin boş olması durumunda peteklerin tamamen kapatmaları durumunda ödeyecekleri fatura sadece % 30 ortak bedeldir. Doğal olarakta faturanın yüksek bölmü ise diğer kullanım yapan dairelere gitmektedir ve daireler arasındaki fatura farkların çok yüksek olmasıdır ve bundan dolayı insanların ısı paylaşım sistemine karşı çıkmaya başlamaktadır.

15°C derece uygulmayı ile bu sıkıntıyı tamamen ortadan kaldırabilir, peteklerini kapatan insanların dairelerine ısınmasalar bile  ısınmış gibi fatura ödemelerini sağlayabilirsiniz.

PROGRAM EĞİTİMİ

Site yönetimine verileren mavi enerji faturalandırma programı ile ilgili firma yetkililerince eğitimleri site yönetimini program sorunsuz kullanması sağlanır.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 Isı Paylaşım Sistemi  ile ilgili site yönetiminin ayarladığı toplantıya, firma mühendislerinin katılımı ile cihaz kullanımları hakkında bilgilendirme hizmetleri verilmektedir. Bu yapılan hizmetle daha bilinçli bir kullanıcı kitlesi oluşturmak bu doğrultuda bina yakıtlarında tasarrufları daha yüksek oranlara çıkarma amaçlanır.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 Program kullanımı ile ilgili veya fatura basımınında yaşanan sıkıntılar  ile ilgili   numaralı hattan
anında destek alınabilmektedir.

DUYURULAR

 Siteme kayıtlı olan dairelerin telefonlara ve mail adreslerine sistem ile  ilgili bilgilendirmeler,yönetimin duyurularını anında iletme, fatura tutarları bilgilendirme  veya arıza bildirimleri ile ilgili duyuruların yapılması

GÜNCELLEME

Mavi enerji faturalandırma programının kullanılması durumunda bakanlığın yapmış olduğu güncellemelerde veya firmamızın yapmış olduğu iyileştirme güncellemelerinden otomatik oralarak yararlanılmış olacaktır.

Program Teknik Özellikleri

SİSTEME GİRİŞ

Site Yöneticisi ve Site sakinlerinin gireceği www.mavi-enerji.com sayfasındanki online işlemlerden site ile ilgili bütün işlemler yürütülebilir. Site sakinleri ise kendi dairesi ile ilgili bütün detaylarını takip edebilirler.

ANA EKRAN

Sitenin ana ekranın dinamik yapısı ile menülere ulaşımı gayet kolay ve hızlı hareket etmeye yönelik bir tasarımdadır.

SİTE LİSTESİ

Sistemde kayıtlı tüm siteleri tek ekrandan takip edip bu sitelerle ilgili tüm işlemleri rahatça yapılabilecek ekran uygulaması

BİNAYA AİT ANA EKRAN

Kaydı tamamlanmış sitenin daire bilgilerini ve daire ile ilgili tüm detayları takip edebilmek için tasarlanmış yönetim paneli

DAİRELERE AİT ANA EKRAN

Kaydı tamamlanmış sitenin daire bilgilerini rahatça değiştirip isim ,telefon,mail adresi veya takılı olan cihazların bilgilerini güncelleyebileceği ana ekran uygulaması

DAİREYE AİT ÖRNEK FATURA

Her daire için oluşturulan faturalarda bina ile ilgili ve daire kullanımı ile ilgili genel bilgileri görebileceği, fatura ile dairedeki cihazların kontrollerini sağlayabilmesi için detaylı döküman

BİNAYA AİT ÖRNEK FATURA

Binadaki her dairenin tek  tek takibi için genel liste uygulaması.Bu genel liste uygulaması ile sabit giderler tüketim giderleri gibi ücretleri tek ekranda takip edilebilecektir.

SMS UYGULAMASI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için  fatura tutarını ve son ödeme tarihini sms yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

E-MAİL UYGULAMASI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için  fatura tutarını ve son ödeme tarihini MAİL yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

DAİRE GİRİŞİ

Site sakinlerine verilen bireysel şifre ile herkes kendi dairesi ile ilgili  güncel ve geçmiş dönem faturalarını takip edebileceği özel bir sayfadır. Ayrıca bu sayfa ile servis taleplerini telefon açmadan iletebilecekleri portal uygulaması mevcuttur.

RAPORLAR

Yapılan fatura basımları ile ilgili geçmiş dönem endeksler, bina ortalama kullanım oranları, daireki odaların ortalam kullanımlarını,cezaya giren daireleri, ve şimdiye kadar ki basılmış bütün faturaların takibini system üzerinden yapılabilmektedir.
Daireler arasındaki kıyaslamaları
Aylara göre kıyaslamalar
Aklınaza gelecek incelemelerinizi yapabilir şikayeti olan daire sahibinin bu özelliklerle faturasını inceleyip bilgilendirme yapabilirsiniz.

TELEFON UYGULAMALARI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için  telefon uygulamaları mevcuttur. Daireye özel abone nosu ve şifresi ile giriş yapıp faturalarını sürekli olarak takip edebilmektedirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstediğin kadar ısın, ısındığın kadar öde” dönemi başlıyor.

Soğuklarda ısınma giderlerinin katlanarak artması vatandaşı düşündürüyor. Yeni sistem ise vatandaşa nefes aldıracak.
Özellikle merkezi sistemle ısınan binalarda, “Bütün gün evde yokum.Niye fazla para ödeyeyim?” itirazlarına karşı yeni bir sistem geliştirildi. “Isındığın kadar öde” sistemi sayesinde %30 tasarruf sağlamak mümkün.
Detaylar >
Anasayfa | Kurumsal | Hizmetler | Ürünler | Haberler | Referanslar | İletişim


www.mavi-enerji.com | info@mavi-enerji.com